לכבוד הקנצלרית של הרפובליקה הפדרלית הגרמנית, הגב' אנג'לה מרקל,

כבוד מעלתך הקנצלרית,

אנו, ניצולי שואה, שמקבלים רנטה במסגרת חוק ה-BEG , פונים אליך מתוך מצוקה קשה, שהולכת וגוברת, ככל שקיצנו מתקרב ומספרנו פוחת בקצב מסחרר מיום ליום. כיום מספרנו בכל העולם מגיע בקושי ל-24,000, מזה כ – 9,000 בישראל.

התנאים שמעניק לנו חוק ה - BEG כיום, אינם מספיקים כדי להבטיח, שנוכל לסיים את שארית חיינו בצורה מכובדת. על מנת להבין את חומרת מצבנו הנוכחי, צריך לחזור 60 שנה אחורה, כאשר החוק נחקק. רובנו המכריע היינו אז אנשים צעירים, בעשורים הראשונים של החיים, כי הקשישים יותר פשוט לא שרדו את הגיהינום. אף על פי שנשאנו על גופנו ונפשנו את צלקות השואה, נותר בנו ניצוץ של אופטימיות ותקווה לשקם ולבנות את חיינו מחדש. חלק מאיתנו אף התביישו והסתירו מחלה או נכות שנגרמו כתוצאה מהתעללות הנאצים. איש לא היה יכול לצפות אז בצורה סבירה, כיצד הפצעים החבויים בתוכנו יתנהגו כעבור 60 שנה. גם המדע הרפואי התקדם מאז בצעדי ענק, והתובנות הרפואיות של היום, שונות לחלוטין מאלה של אמצע המאה הקודמת, בייחוד בכל מה שנוגע למגוון ההשפעות פסיכוסומאטיות בין הגוף והנפש.

אף על פי כן, נקבעה בחוק הדרישה השרירותית, אשר קובעת, כי אחרי גיל 68 חייבים להוכיח, שהתביעה להכרה בהרעת המצב הבריאותי תגרום לתוספת רנטה של 30% לפחות, אחרת היא תידחה. כיום, כל מקבלי הBEG  נמצאים בקבוצת הגיל הזו והאמת היא, שהפצעים הישנים, אשר חבויים מתחת לצלקות, פועלים אצלנו כפצצת זמן, שרק מציקה יותר, ככל שאנו מזדקנים ונחלשים.  צריך גם להבין שהגוף והנפש של מי שנושא צלקות השואה  עמידים פחות בפני מחלות שונות, שלא היו מוכרות אז למדע הרפואי, או שלא נכללו בין מחלות "מותנות רדיפה". לאור עובדות אלה, הדרישה של 30% מהווה מכשול שגורם עוול, כאשר רק מקרים בודדים ממש מצליחים להתגבר עליו ולעבור את המבחן הדרקוני.

עוול נוסף, שסיבותיו דומות, הוא בתחום הרנטה לאלמנות של מקבלי BEG , כאשר על האלמנה להוכיח, כי בעלה קיבל לפחות הכרה בהפחתת 70% בכושר השתכרות, או לחליפין נפטר ממחלה "מותנית רדיפה", כפי שנקבעה בהגדרות המיושנות מלפני 60 שנה. גם כאן, המקרים שבהם האלמנות זכו לרנטה  הנם מעטים ביותר.

כדי לתקן עוולות קשות אלה, אשר עם הזמן הפכו לאבסורד משווע, אנו מבקשים ממך בכל לשון של בקשה להפעיל את השפעתך, כדי לגרום לשינוי, אשר יתקן את המצב שאליו הגענו. אנו מבקשים להדגיש, כי מצב מקבלי הרנטה מהאוצר של מדינת ישראל טוב יותר בהשוואה למקבלי ה BEG , אשר בעצם הביעו  אמונה במערכת הצדק של גרמניה החדשה והוכיחו נאמנות לתרבות הגרמנית. קיימים עוד נושאים שבהם נוצר פער בולט לרעתנו , אשר מחייב תיקון, כגון חלוקה למדרגות לפי אחוזי נכות,  כאשר הרנטה משולמת לפי האחוזים שבגבול התחתון של המדרגה. נוכל לפרט בעיות אלה בעתיד, כאשר בעיית רנטות ה BEG תזכה סוף – סוף לעיון מחודש ומתחשב במצבנו.

הסכום השנתי של תשלומי BEG עמד ב - 2015 על 200 מיליון אוירו, שהם כ 2/3 פרומיל מהתקציב השנתי של הרפובליקה הפדרלית באותה השנה. סכום זה ממשיך ופוחת מדי שנה בכ - 10% בגלל פטירתם של חברינו, אשר הולכים לעולמם. בגלל המספר הזעום שלנו  והשנים המועטות שעוד נותרו לנו, יביאו השינויים הדרושים רק לתוספת  זניחה בהוצאות.  תוספת זו אינה מהווה בשום אופן הכבדה על התקציב של הרפובליקה הפדרלית הגרמנית, בייחוד אם לוקחים בחשבון, שמדובר על תיקונו של עוול היסטורי, שהיה צריך לעשותו כבר מזמן.

בתודה מראש על התייחסות חיובית לפנייתנו ובכבוד רב

 

חתימה:_________________________

שם משפחה:______________________

שם פרטי:________________________

מספר ת"ז:_______________________

כתובת:
רחוב ובית מס':____________________

יישוב:___________________________

מיקוד:___________________________

טלפון:___________________________

כתובת דואר אלקטרוני (במידה ויש):

________________________________
 

שימו לב: רק אלה שמקבלים רנטה מגרמניה במסגרת חוק ה - BEG  מתבקשים לחתום על עצומה זו !!!

 

 

 

 

מומלץ לצפייה ברזולוציה 1024/768

בנייה ועיצוב אתר: לאה כהן נכדה למשפחת גיל מרחוב פיוטרקובסקה 31 בלודז'